צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  תוכנית עסקית

  מדריך לתוכנית עסקית

  הניהול הפיננסי בכל חברה הוא הבסיס להתנהלות הנכונה שלה. זו הסיבה שבכל עסק חדש או פעיל, קיימת תוכנית עסקית אשר על פיה מנתבים את הפעילות העסקית בכל רבדי העשייה בעסק.

  הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים

  במסגרת הפעילות העסקית, נוצרים מעת לעת מצבים שבהם החברה זקוקה להלוואות כספיות בסדרי גודל שונים ולמטרות שונות. אם מדובר בסכום חד פעמי שמיועד לרכישה של פריט מסוים שהוא קריטי לעסק ועלותו היא כמה עשרות אלפי שקלים, אפשר לקבל הלוואה מחברת מימון אמינה אשר מעניקה הלוואות חוץ בנקאיות, בתנאים מסחריים טובים.

  מנהל הכספים בודק על פי תוכנית עסקית ועל פי תזרים המזומנים מהן יכולות ההחזר החודשיות בהתאם לצפי ההכנסות ולהוצאות הידועות שהן הוצאות קבועות וגם הצפי של ההוצאות המשתנות. בהתאם לכך מגישים בקשה להלוואה לתקופת החזר מסוימת כמו שנתיים או חמש שנים לפי הצורך והכדאיות הכלכלית של הלוואה זו.

  היתרון של הלוואות חוץ בנקאיות הוא שהן ניתנות בלי הרבה בירוקרטיה, התהליך הוא מהיר וכך כשהכסף מועבר במהירות לחשבון הבנק, החברה יכולה לבצע את הרכישה של המוצר, כדי לקדם את הפעילות העסקית הספציפית.

  הלוואות לטווח הארוך

  חברות רבות מתכננות עם הקמתם לגייס הלוואה בערבות המדינה שהיא הלוואה לטווח ארוך של כמה שנים. אם על פי תוכנית עסקית החברה זקוקה למימון עבור פעולות שונות כמו משכורות לעובדי תכנות שיעבדו כמה שנים לתכנן מוצר חדש בחברות סטארט אפ, או להשקיע סכום כסף משמעותי בהקמת קווי ייצור חדשים עבור הרחבת פעילות הייצור כדי להגביר את השיווק ואת המכירות, החברה פונה לגורם המעניק הלוואות מסוג זה, כדי לקבל לכך אישור.

  נציגי הגוף הפיננסי בודקים את ההיתכנות של תוכנית עסקית שהוכנה ובה יש מידע מפורט על אופן ניהולו של העסק במחלקות השונות, צפי ההכנסות וצפי ההוצאות. בהתאם לכך מאשרים לעסק את ההלוואה בתנאים מסחריים שנקבעים מראש.

  ברוב המקרים מדובר בריבית הוגנת ובעמלות מופחתות, תקופת ההחזר היא סביב שבע שנים ולעיתים קיימת גם תקופת גרייס של שישה חודשים, כדי להקל על החברה בפן הפיננסי בתחילת הדרך.

  בטוחות עבור ההלוואה

  לכל הלוואה עסקית יש לתת בטוחות כמו נכס, רכב, חסכונות כספיים וכו' אשר משועבדים למלווה, עד ביצוע ההחזר של מלוא התשלומים. אם ללווה איך נכסים לשעבוד לפרק זמן זה, חלק מסכום ההלוואה מנותב לטובת הבטוחות והוא מושקע עד שהחברה מחזירה את הכספים.

  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן