צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  ניכיון שיקים והשפעתו על תזרים המזומנים העסקי

  עסק חייב להקפיד על גמישות תקציבית

  ניהול עסק הוא מאתגר, ודורש מומחיות בכמות הולכת וגדלה של כישורים. על מנהל עסק איכותי להיות מומחה ביחסי אנוש, בעל יכולות שיווק ומכירות, מוסר עבודה גבוהה והבנה כלכלית מתקדמת – כל אלו בנוסף להבנה שאין שני לה בתחום העיסוק שלו. הסיבה לצורך בתחומי מומחיות רבים כל כך, נובעת מכך שישנם המון גורמים אשר עשויים להשפיע על ביצועי העסק שלכם.

  חשוב מאוד להבין שלמרות היכולות הגבוהות שלכם, אין לכם יכולת להתכונן מראש לכל דבר, ולכן חשוב מאוד לשמור על גמישות תקציבית. גמישות תקציבית היא כלי חשוב בניהול עסק, מאחר והיא מאפשרת לו להתמודד עם אתגרים פתאומיים ולנצל הזדמנויות שצצות. החיסרון של גמישות תקציבית הוא לרוב שהיא דורשת הקצאת משאבים קטנים יותר לתכניות פיתוח עתידיות, כדי לשמר יכולת תמרון תמידית. אחד מהכלים החשובים ביותר לגמישות תקציבים וניהול תזרים מזומנים אחראי הוא ניכיון שיקים.

  מהם היתרונות והחסרונות של ניכיון שיקים?

  ניכיון שיקים מאפשר לנו לעשות שימוש בתשלום אשר ניתן לנו באופן מידי, בלי צורך לחכות למועד הפירעון הרשום על השיק. מדובר בהליך אשר עבורו נצטרך לשלם עמלה, אך חברות רבות מציעות עמלות נמוכות ומפתות במיוחד. לניכיון שיקים יתרונות עסקיים וכלכליים והשפעה מכרעת על תזרים מזומנים, לצד חסרונות מסוימים.

  היתרונות והחסרונות של ניכיון שיקים כוללים בין השאר:

  • ניהול תזרים: כל עסק חייב להיות עם תזרים מזומנים חיובי ככל הניתן. תזרים מזומנים חיובי הוא חיוני בשביל להגיש בקשות להשקעות והלוואות מבנקים, ועל מנת להציג רווחיות לבעלי מניות ומשקיעים. ניכיון צ'קים מסחריים לעסקים מאפשר להם למעשה לשנות ולשפר את תזרים המזומנים שלהם, פשוט על ידי קבלת סכום התשלום באופן מהיר ועל פי דרישה.
  • אובדן חלק מהסכום: למרות חברות שונות מציעות עמלות נמוכות עבור ניכיון שיקים, עדיין מדובר בהוצאה תקציבית לא מחויבת. חשוב לזכור שהעמלות הללו מצטברות, ושבסופו של דבר השינוי לטובה של תזרים המזומנים בא על חשבון תזרים המזומנים בעתיד.
  • יכולת לבנות הלאה: עסקים השואפים להתרחב, מוצאים את עצמם פעמים רבות כלואים בגלל כספים מעוכבים עבור שירות שניתן כבר. כדי לבנות ולהגדיל את העסק, ניכיון שיקים יכול להיות פתרון עדיף על הלוואה. מדובר בכסף שלכאורה כבר קיבלתם, ולכן ניצול שלו כהשקעה הוא בטוח יותר.

  חשוב לנהל תזרים מזומנים אחראי

  קריטי לנהל תזרים מזומנים אחראי, ולהכיר את כלל הכלים בתחום. כמו שלא ניתן לנהל תזרים מזומנים ללא היכרות עם האפשרות של ניכיון שיקים, כך גם חשוב להכיר את הכלים הטכנולוגיים בתחום. תוכנה לניהול תזרים מזומנים תעניק לכם אפשרות לנהל את העסק בצורה אולטימטיבית, ולהגיב בזמן לשינויים. ניהול תזרים אחראי באמצעות תוכנה יאפשר לכם להציע הנחות ומבצעי מכירה בדיוק בזמן כדי לאזן חריגה תקציבית.

  (תמונה: gearstd / 123RF Stock Photo)
  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן