צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  ניכיון צ'קים לעסקים – חבל הצלה פיננסי

  בעולם העסקים עלולים להתפתח מצבים פיננסיים קיצוניים שאנו נאלץ להתמודד עמם ולקבל את ההחלטה הנכונה עבור העסק שלנו. להיות יזם או בעל עסק במדינת ישראל אינו דבר פשוט הן מההיבט הכלכלי והן מהיבט ההשקעה האנרגטית הדרושה אשר העסק יתרומם.

  בכל שבוע נסגרים מאות עסקים פרטיים עקב מגמת ההתייקרות אשר גוברת עם השנים. המחקרים אכן מוכיחים שישנה עליה בפתיחת עסקים בכל שנה אך עם זאת טבעי שיש גם עליה במספר העסקים אשר נסגרים. מחקר שנערך בשנת 2017 מצביע על נתון מדאיג לגבי מספר סגירת העסקים אשר עומד על למעלה מ43 אלף עקב סיבות כלכליות ולכן ניכיון צ'קים לעסקים הינו פתרון שמספק מרווח נשימה לבתי העסק ואת ההזדמנות לייצר מציאות שונה.

  מה זה בעצם ניכיון צ'קים

  ניכיון צ'קים הינו סוג של הלוואה פרטית. בית עסק אשר נקלע לפיגור בתשלומים יכול לפנות לגוף אשר מספק הלוואות מסוג זה ותת לו את הצ'קים הדחויים שברשותו. עבור הצ'קים בעל העסק יקבל את ערכם הכספי באופן מידי ובתוספת ריבית עבור הזמן שנותר עד לפירעון הצ'ק. גובה העמלה נקבע על ידי הגוף אשר מבצע את הניכיון, ובדרך כלל ככל שזמן הפירעון רחוק יותר וישנה חוסר וודאות לגבי האם הבנק יכבד את הצ'ק כך באופן יחסי הריבית תקבע. עם זאת ישנה תקרת ריביות מסוימת בתחום אשר מעוגנת על ידי החוק.

  האבולוציה של ניכיון צ'קים

  בעבר ניכיון צ'קים לעסקים ולאנשים פרטיים היה תחום אשר השתייך לשוק האפור. עקב הקושי בתחזוקת בית עסק באופן כלכלי, אנשים רבים פנו להלוואה פרטית ובכך קיבלו את האפשרות ליצור תזרים מזומנים שיושקע בחברה שלהם וימנע קריסה כללית. מפני שהתחום לא היה חוקי לא התבצע מעקב ראוי ולפיכך גובה העמלות היה בלתי אפשרי להחזר מצד המלווים. עקב הזינוק במספר המלווים והצורך בשירות זה, נקבע כי כל אדם זכאי לפדות צ'ק דוחי לפני תאריך הפירעון. פעולת ניכיון הצ'קים נהפכה לחוקית וכיום ניתן לפדות הצ'קים על ידי הבנק או חברה שקיבלה היתר לכך על ידי משרד האוצר. למרות הלגליזציה שנעשתה בתחום, ישנן חברות רבות אשר עדיין מלוות בריבית באופן לא חוקי ולכן חשוב מאוד לוודא שהגוף עמו אתם עובדים הינו בעל רישיון בתוקף.

  איפה הכי משתלם לנכות צ'קים

  כאמור שירות ניכיון צ'קים לעסקים מסופק על ידי בנק או חברה פרטית בעלת רישיון. לרוב מרבית קהל המטרה אשר זקוק להליך זה יפנה לבנק עקב היותו מוסד אמין שבו אין סיכוי קלוש להונאה או הפתעות מיותרות ותוך כדי התחשבות בהיסטוריה של התחום. עם זאת, כיום הגופים אשר פועלים בתחום ניכיון הצ'קים הינם בעלי היתרים ממשרד האוצר ולכן גם כאן אין סיכון. גופים פרטיים אשר עוסקים בפדיון לרוב יציעו עסקות משתלמות יותר ובהן גובה העמלה תהיה נמוכה מזאת של הבנק.

  אם אתם בעלי עסק והגעתם למסקנה שללא תזרים מידי אתם עלולים לאבד את העסק אז פנו לגוף מסודר ומוכר אשר מתעסק בהלוואות מסוג זה. חשוב לבדוק את אמינות המוסד אם מדובר על גוף פרטי ולוודא רישיון תקף שהונפק על ידי משרד האוצר.

  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן