צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  ניכיון שיקים

  מימון חוץ בנקאי לעסקים – מתי כדאי?

  עסקים זקוקים לפתרונות מימון לעיתים קרובות יחסית. בפרט כך הדבר כשמדובר על עסק קטן או בינוני, שמרווח הנשימה שלו מצומצם יחסית. על-פי נתוני הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים שבמשרד הכלכלה והתעשייה,1 מכל 4 עסקים כאלה דיווח על בעיות כאלה ואחרות בתזרים המזומנים, לפחות בחלק מהזמן.

  כדאי לדעת שבמהלך העשור האחרון חלו שינויים משמעותיים בתחום זה: אם עד 2010 כמעט כל האשראי העסקי הגיע מהבנקים, בהדרגה הלך ותפח גם חלקן של האופציות החוץ בנקאיות. התרחבות ההיצע הובילה לכך ששיעור העסקים הקטנים שנתקלים בקושי למצוא מקור מימון פחת. ישנה עוד בשורה טובה לבעלי עסקים שבנקודת הזמן הנוכחית חייבים סכום כסף משמעותי – לטובת גישור עד לקבלת התמורה עבור עסקאות שכבר בוצעו, עבור התרחבות או שינוי כיוון וגם במצבים שבהם זרם ההכנסות דליל: אם בעבר עלות המימון עבורם הייתה גבוהה במידה ניכרת בהשוואה לעסקים הגדולים, כיום הפערים הצטמצמו.

  אירוע חד פעמי

  מצב אחד שבו כדאי לחפש אפשרויות מימון מחוץ לבנק הוא כשהכסף נדרש למטרה ספציפית או בעקבות אירוע חד-פעמי. במקרים אלה כדאי לשמור את מסגרת האשראי בבנק לטובת ההתנהלות השוטפת, כך שהיא תובטח בכל מקרה, מה שגם שלפעמים עצם הפנייה לבנק לקבלת הלוואה או להגדלת מסגרת האשראי גורמת לגוף זה להגדיר את העסק כבעייתי ולהרע את התנאים שבהם מתבצעת ההתנהלות.

  כשיש מקורות הכנסה עתידיים ודאיים

  גם כשמטרת החיפוש אחרי פתרון מימון היא גישור בין נקודת הזמן הנוכחית לבין נקודת זמן בעתיד הקרוב שבה לקופת העסק ייכנסו בוודאות סכומי כסף משמעותיים כדאי להיעזר בחברות מימון חוץ בנקאיות.

  בפרט מומלץ לבצע פעולה שנקראת ניכיון שיקים. מהות פעולה זו היא המרת שיקים דחויים בכסף מזומן. העלות נקבעת בהתאם לגובה כל שיק, מרווח הזמן עד למועד פירעונו ופרמטרים נוספים. בדרך זו במקום להמתין עד ליום שבו אפשר יהיה להפקיד את ההמחאה, אתם מקבלים כסף מזומן באופן מידי – בחלק מהמקרים כבר תוך שעה – ובכל מקרה לא נאלצים לסבול מתזרים מזומנים בעייתי לאורך פרק זמן משמעותי.

  גם אם התמורה עבור עסקה שכבר נחתמה נמסרה בדרך אחרת ולא בצ'קים דחויים, ניתן לפנות לחברות מימון חוץ בנקאיות אמינות – ולמשל לקחת הלוואת גישור.

  כשישנה זכאות להלוואה בערבות מדינה

  אפיק מימון אופציונלי נוסף לעסקים הקטנים והבינוניים ששואפים להתרחב או נאלצים להתמודד עם משבר לא פשוט הוא הלוואה בערבות מדינה. בזכות הערבות שמעמידה המדינה על חלק ניכר מסכום ההלוואה, ניתן לקבל אותה בתנאים משתלמים. החיסרון העיקרי של הלוואות בערבות מדינה הוא מורכבות הגשת הבקשה והתהליך הממושך – כך שבסופו של דבר רק עסקים מועטים צולחים את כל המשוכות. כשלא ניתן להמתין זמן רב מדי לכסף, החלופות האחרות ובפרט ניכיון שיקים שכאמור מאפשר לקבל את הכסף כבר היום הן אלה העדיפות.

  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן