צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  איך כותבים צ'ק נכון

  מה אומר החוק לגבי ניכיון שיקים?

  בשנת 2019 נחקקו חוקים חדשים הנוגעים לצ'קים, אחד מאותם חוקים הוא 'חוק המזומן' אשר מכיל בתוכו תקנות שונות הנוגעות לכל הקשור אל שימוש חוקי בצ'קים. במאמר זה נגולל בפניכם מה החוק בישראל מחייב חברות המספקות שירות ניכיון צ'קים.

  קצת אודות שירות ניכיון שיקים

  הדבר הראשון אותו חשוב לדעת הוא מה זה ניכיון שיקים. כאן מדובר על קבלת כסף מזומן כנגד שיק או מספר צ'קים דחויים (מועד פירעון עתידי), וזאת בתמורה לעמלה אשר נגבית על ידי אותה חברה המספקת את השירות. נכון לשנים האחרונות, מדובר על אחת הפעולות הנפוצות ביותר בישראל, בעיקר בקרב עצמאיים וחברות. במדינת ישראל קיימים גופים המספקים שירותי אשראי לעסקים, כאשר אחד מאותם שירותים הינו שירות ניכיון שיקים, בפיקוח משרד האוצר.

  מה אומר החוק? ניכיון שיקים

  חוק ניכיון שיקים? על מה מדובר?

  בפסקה זו נסביר כיצד אתם יכולים לדעת שאותה חברה שמספקת שירות ניכיון שיקים היא אכן חברה שפועלת על החוק. קרי, האם פעולת ניכוי צ'ק היא אכן פעולה חוקית בישראל והאם קיים חוק ניכיון שיקים בישראל. פעולת ניכיון שיק היא אכן פעולה משפטית לגיטימית בישראל

  אשר יכולה להתבצע באמצעות הבנקים או באמצעות חברות שקיבלו את ההיתר לספק שירות זה, כלומר חברות שיכולות להציג בפניכם רישיון ואלו עליהן מפקח משרד האוצר. חשוב לנו לחדד שפעולה זו אינו חוקית, אלא אם היא מלווה באישור ממשלתי ופיקוח של משרד האוצר וזאת בכפוף לחוק איסור הלבנת הון. אמנם ההגבלות והחוקים אינם נקראים 'חוק ניכיון שיקים' אך הם בהחלט מחייבים משפטית. בנוסף, נכון להיום כל חברה שעתידה לספק שירות ניכיון שיקים (כפי שרשום בסעיף 7 א לחוק הבנקאות), חייבת להירשם כנותן שירותי מטבע.

  אישור משרד האוצר – חוק ניכיון שיקים

  חשוב לוודא שהחברה אשר עתידה לספק לכם שירותי ניכיון שיקים צריכה להיות בשקיפות מלאה אתכם ובאם אתם דורשים היא מחויבת להציג בפניכם רישיון למתן אשראי ברישיון משרד האוצר. באם חברה מנסה להתחמק מהצגת הרישיון שלה בפיקוח משרד האוצר, ההמלצה שלנו היא תמיד לוותר על שירותיה ולבחור בחברה אמינה בעלת ניסיון רב, בעלת רישיון למתן אשראי (חוק ניכיון שיקים כביכול) , וזו אשר מספקת את שירותיה לעסקים קטנים ובינוניים וכן חברות גדולות יותר.

  טרם בחירת חברת ניכיון שיקים – חשוב לברר!

  • שירות ניכיון צ'קים מהיר – חשוב לוודא שהחברה יכולה לבחון את בקשתכם ולהעביר לכם את הסכום בהפחתת העמלה עד 48 שעות מרגע התחלת הטיפול בבקשה.
  • מקצועיות – חברה אשר מומחית בתחום הניכיון היא חברה שתצליח לבצע את השירות במהירות, מקצועיות וללא שום תסבוכת בירוקרטית.
  • שירות אישי – לאורך כל שעות הפעילות החברה צריכה לספק ללקוחותיה מענה אישי לכל השאלות הנוגעות בדבר חוק ניכיון שיקים.

  לסיכום, אם יש לכם בעיות בכל הקשור אל תזרים המזומנים של העסק, אם אתם מעוניינים לרכוש סחורה או להרחיב את העסק ואתם זקוקים למזומנים, פעולת ניכיון שיקים באמצעות חברה בעלת רישיון ממשרד האוצר, תוכל לעזור לכם רבות. כעת, כל שנותר לכם לעשות הוא לקבץ את כל הצ'קים הדחויים של העסקים ולהגיע אלינו למומחים של מיכמן – ניכיון צ'קים בפיקוח משרד האוצר.

  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן