צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  הלוואות גישור לעסק

  כל מה שצריך לדעת על הלוואות גישור לעסק

  גם עסקים בעלי פוטנציאל אמיתי להצלחה עלולים להיקלע למשבר פיננסי ולקשיים בתזרים המזומנים. ישנם גם מצבים שבהם עסק זקוק לסכום כסף משמעותי לטובת התרחבות או שינוי שיאפשר לו למצות את הפוטנציאל. בכל המקרים הנ"ל הלוואה היא הפתרון המתבקש, וכדאי כמובן לבחור נכון את סוג ההלוואה. אחת האופציות שכדאי להכיר היא הלוואת גישור, שמוכרת גם בשם הלוואת בלון.

  מה זו הלוואת גישור?

  המאפיין החשוב ביותר של הלוואות הגישור הוא שאין החזרים חודשיים לאורך תקופת ההחזר – אלא כל הסכום מוחזר בבת אחת בתום התקופה.

  לגבי הריבית, ישנן 2 אפשרויות: האופציה הראשונה היא החזרים חודשיים של הריבית וכן תשלום עבור ההצמדה, כך שבסוף התקופה מוחזר "רק" סכום הקרן; והאופציה השנייה היא שגם הריבית, כולה, והפרשי ההצמדה מוחזרים בתום תקופת ההלוואה כך שבמהלכה העסק לא משלם ולו שקל אחד.

  היתרונות והחסרונות של הלוואות גישור

  היתרון המשמעותי ביותר של הלוואות גישור לעסק הוא שהן לא מכבידות על תזרים המזומנים השוטף. כשעסק לוקח הלוואה "רגילה", כזו שיש בה החזרים חודשיים, הוא נדרש להקצות חלק בלתי מבוטל מהתקציב החודשי שלו לטובת ההחזר של הקרן ובנוסף תשלומי הריבית. כתוצאה מכך עלול להיפער עוד בור בתקציב ובחשבון הבנק, ובהתאם קושי ממשי לממן את הפעילות השוטפת.

  החיסרון של הלוואות אלה הוא העלות היחסית גבוהה שלהן. מאחר שאין החזרים, החוב לבנק לא פוחת וזהו גם מקור השם "הלוואת בלון" – שכן הסכום מתנפח בהדרגה. השם הנוסף, הלוואת גישור, נובע מכך שההלוואה מסייעת לגשר על תקופה מסוימת עד שלעסק יהיו את המשאבים הכספיים להחזיר את ההלוואה בלי קושי. זהו עוד דגש חשוב – ככל שהסבירות לקיומו של סכום כסף שיאפשר את החזרת הלוואת הגישור בוודאות גבוהה יותר, כך כדאי יותר לבקש כזו הלוואה.

  לאיזו תקופה ניתן לקבל הלוואת גישור לעסק?

  הלוואת גישור לעסק ניתנת לתקופה קצרה יחסית של עד שנתיים-שלוש. בדרך כלל נדרשות ערבויות – למשל עסקאות שכבר הושלמו ושהתמורה הכספית עבורן צפויה להתקבל בעתיד היחסית הקרוב, במהלך תקופת ההלוואה. גם בנקים וגם חברות מימון חוץ בנקאיות מעניקים הלוואות מסוג זה, כשבמרבית המקרים בשוק החוץ בנקאי התנאים גמישים יותר כך שגם תשובה שלילית מהבנק לא מונעת את קבלת הכסף החיוני.

  תוכנית עסקית

  קבלת סכום כסף גבוה ללא צורך בהחזרים חודשיים שוטפים מקלה מאוד על העסק ומאפשרת לו להתנהל מתוך חופש פעולה מלא. יחד עם זאת בעתיד כן יהיה צורך כמובן להחזיר את הכסף, ועל כן נדרשת אחריות רבה. בהתאם מומלץ בחום לערוך תוכנית עסקית מסודרת ומפורטת – בין אם מטרת ההלוואה היא גישור על תקופה לא פשוטה ובין אם המטרה היא התרחבות. על בסיס תוכנית מציאותית שלוקחת בחשבון את כל ההיבטים הנוגעים לביצועי העסק, הכסף ינוצל באופן אופטימלי וסיכויי ההצלחה לטווח הארוך יהיו גבוהים במיוחד.

  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן