ניכיון שיקים חוץ בנקאי

כיצד לדעת מהי עלות ניכיון שקים ממוצעת?

ניכיון צ'קים לעסקים זו אופציה מצוינת כדי לשמור על מסגרת האשראי בבנק אם קיימת בעיה זמנית בתזרים המזומנים מסיבות כאלה ואחרות. הגופים הפיננסיים החוץ בנקאיים מאפשרים לפרוע המחאות דחויות שקיבל העסק מלקוחותיו, במועד מוקדם יותר וכך להזרים את הכספים הנחוצים לחשבון הבנק של העסק כך שלא יהיה על כרעי תרנגולת אפילו יום אחד.

עלות ניכיון שקים נקבעת על פי כמה פרמטרים אקוטיים שקובעת החברה החוץ בנקאית העוסקת בפיננסים. העלות כוללת עמלה שערכה הוא בין 50 ₪ לכמה מאות שקלים, בהתאם לגובה הצ'ק. בנוסף על כך קיימת ריבית המחושבת על פי מספר ימי הערך בין יום הפירעון הרשום על גבי ההמחאה לבין יום התשלום בפועל . לדוגמה, אם ההמחאה רשומה לתאריך 28 בפברואר ובפועל בוצע ניכיון בתאריך 1 בפברואר, הרי שהתשלום הוא עבור 28 ימי ערך כנגזרת מהערך הכללי של ההמחאה ותוספת הסיכון, אם יש.

ברוב המקרים הסכום הכללי של עלות ניכיון השקים אינה גבוהה והיא אחוז שולי מערך ההמחאה כולה. לעומת זאת, ביצוע הניכיון מקנה שקט נפשי ותשלום מידי לכל מי שביצע עסקה כזו.

מקבלי שכר בצ'ק שאין להם חשבון בנק פעיל עקב בעיות פיננסיות שונות, מקבלים תוך כמה דקות את מלוא השכר במזומן, כדי לשלם את ההתחייבויות שלהם. לקוחות שאינם מעוניינים להפקיד את המחאת המשכורת בחשבון הבנק שלהם עקב יתרת חובה גבוהה במיוחד, מנכים את ההמחאה ומקבלים כסף מזומן. היתרונות הם רבים, מידיים ומעניקים פתרונות מצוינים לכל מי שזקוק לכסף מזומן.

עלות ניכיון השקים עבור מקבלי שכר הוא בדרך כלל סכום זניח כיוון שמדובר בצ'ק שמועד פירעונו הוא מזומן, בהרבה מקרים אותם הלקוחות מגיעים בכל חודש עם צ'קים של אותה החברה המעסיקה אותם כך שהחברה החוץ בנקאית מכירה כבר את הלקוח, מודעת לכך שמדובר בשכר ועד עתה לא חזרו צ'קים של גורם זה, דבר שהופך את הנושא לקל עוד יותר.

מי שמעדיף לקבל כסף מזומן במקום ההמחאה שקיבל מגורם כלשהו, כדאי שישקול לבצע ניכיון . עלות ניכיון השקים אינה צריכה לעמוד בדרכו כיוון שהסכומים הם בדרך כלל נמוכים ומה שחשוב יותר הוא האפשרות לקבל באופן מידי את הכסף . אדם שיש לו מגבלות שונות, עיקולים, או יתרת חובה גבוהה שתבלע את ההמחאה, תוריד אותה במעט אך תותיר אותו ללא כספים להתנהלות הבסיסית שלו, עדיף לו לבצע את הניכיון.

אנשים פרטיים וגם אנשי עסקים רבים מבינים כי העלות אינה מהותית ולכן מבצעים מעת לעת ניכיון צ'קים המאפשר להם לצוף מעל פני המים, ללא בעיה בחשבון הבנק. זאת, עד שייכנסו כספים שהם היו אמורים לקבל.

במוסר התשלומים הקיים במשק, אי קבלת תשלום מספק יכול לחרוץ את גורלה של חברה שהסתמכה על קבלת התשלום מהלקוח ולכן יש להיערך מראש לכל תרחיש פיננסי.

שתפו חברים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בדקו זכאות בצורה מהירה:

יכול לעניין אותך:

השארת תגובה

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן