צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  חוק המזומן – כמה כסף אפשר לתת במזומן, ומה עם הצ'קים?

  חוק המזומן החדש, אשר נכנס לתוקף ב-1 בינואר 2019, מטיל הגבלות לגבי תשלומים בצורה של מזומן, כך שבמידה ואתם מתכננים לשלם במזומן, קחו בחשבון שפני הדברים מעט שונים היום. השינוי נועד בכדי להילחם בכספי ההון השחור הרבים, שמועברים כל הזמן ועל ידי רבים.

  כבר שנים ארוכות, למעשה כבר בעת העתיקה ומאז שהומצא הכסף המזומן והצורות של תשלומי המיסים, שהרשויות תרות אחר הדרך האידיאלית לנסות ולאכוף את כל נושא הלבנת ההון ונושאים הקשורים בהון שחור, כזה אשר מאפשר לאנשים להתחמק מתשלומי מיסים המוגדרים בחוק ומוטלים על כל אזרח ואזרח באשר הוא ובאשר לזכויותיו וחובותיו המוגדרות בחוק. אם עד היום אנשים רבים היו יכולים לקבל מזומן ללא הגבלה ולשלם במזומן ללא שום פיקוח ולבצע ניכיון צ'קים כאוות נפשם, הרי שכיום, אותם אנשים בהחלט עשויים להיות חשופים לעונשים כאלו ואחרים שצפויים בחוק עבור כל מי שמקבל ו\או משלם יותר מ11,000 ₪ במזומן בחלק מהמקרים.

  עבור מה נועד חוק המזומן החדש, מלבד מאבק בהון שחור?

  לעיתים, כספי מזומן משמשים לטובת פעילויות טרור ופשיעה, פעילויות סמים וגניבת נשקים וכדומה. בכדי לנסות להתמודד עם זאת, נעשה הניסיון להתחיל ולפקח על כמויות כספי המזומן שמועברים על ידי אנשים באופן שוטף ורגיל.

  חשוב לציין, כי במקרים בהם מתבצעות עסקאות כאלו ואחרות בין אדם פרטי לאדם פרטי אחר (כלומר, שני האנשים אינם עצמאים), המגבלה מורה שניתן להעביר עד 50,000 ₪ במזומן, וכשאנו דנים בעסקה אשר מתבצעת בין אדם פרטי לבין בית עסק כזה או אחר, המגבלה עומדת על אותו סכום של 11,000 ₪.  נוסף על כך, במידה ואחד מהגורמים המעורבים בעסקה כזו או אחרת הוא תייר המבקר בארץ, ניתן להעביר סכומי מזומן עד כ-55,000 ₪.

  משכורות, מתנות במזומן וההגבלות

  על פי חוק המזומן החדש שכבר הואיל להיכנס לתוקפו בתחילת ינואר 2019, משכורות שמשולמות לשכירים, יכולות להיות משולמות כל עוד השכר אינו עובר את מגבלת ה-11,000 ₪, ומתנות בכספי מזומן יוגבלו עד מתן של 50,000 ₪.

  נוסף על ההגבלות שציינו לעיל, הוטלו גם איסורים הקשורים בהעברת כספי מזומן גם על עורכי דין ורואי חשבון, שמבקשים לנהל צורת תשלום בכספי מזומן עם לקוחות עסקיים. כלומר, במילים אחרות, בשום אופן על אף רואה חשבון ועורך דין לקבל כספי מזומן מלקוח עסקי כזה או אחר, ללא כל קשר לסכום ההעסקה המיוחלת בין הגורמים.

  בשורה התחתונה, ייתכן כי חוק המזומן החדש לא הכי נוח עבור לא מעט אנשים, אך אם הוא אכן יוריד משמעותית את פעילות הטרור והלבנות הכספים על ידי ניכיון צ'קים ועל ידי עסקאות של מזומן, הרי שכולנו נרוויח פה שוויון בין משלמי המיסים, שזה חלק ממה שהתהליך של חוק המזומן החדש לוקח בחשבון.

  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן