צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  התקנות החדשות על סוגי השיקים

  אם לא יצא לכם להתעדכן, לאחרונה חל חוק חדש, הנקרא חוק המזומן. כפועל יוצא מחקיקת חוק זה, גם התחום של ניכיון השיקים הושפע במידה מסוימת. למעשה, בשנים האחרונות, אנשים היו יכולים להעביר ביניהם סכומי מזומן גדולים וצ'קים, אך לאחרונה פני הדברים השתנו.

  בעבר, אנשים רבים היו משפרים את תזרים המזומנים שלהם באמצעות ניכיון השיקים שלהם. כיצד זה עובד? מאוד פשוט, אם למשל קיבלתם צ'ק על סכום של X שקלים לתאריך מאוד רחוק, באפשרותכם כבר היום לפדות את הצ'ק אצל גורמים חוץ בנקאיים שונים (לא שוק אפור בהכרח) ולקבל את המזומן. כמובן, ככל שהתאריכים של השיקים שלכם יהיו רחוקים יותר, כך הריבית של מנכה השיק תהיה גבוהה יותר.

  מה השתנה ב-2019 מבחינת ניכיון צ'קים?

  ישנם עסקים רבים אשר לא היו מצליחים להתקיים, לולא השירות של ניכיון שיקים על ידי גורמים חוץ בנקאיים. יחד עם כל הטוב הזה, אין ספק כי מדובר גם בתחום אשר עשוי להיות אפרפר. במילים אחרות, המדינה החליטה להתערב בשנת 2019, גרסה וחוקקה מספר הגבלות לגבי העברות של סכומי מזומנים גדולים, העברת צ'קים ועוד.

  למשל, אם אתם מעוניינים לרשום שיק פתוח לאדם פרטי (בהנחה שגם אתם אנשים פרטיים ולא עסק) אחר, אינכם יכולים לרשום סכום העולה על 5,000 ₪. יחד עם זאת, אם תצטרכו לרשום צ'ק כאדם פרטי לחברה או בית עסק, ניתן לכתוב סכומים גדולים יותר. המדינה חוקקה את חוק המזומן, היות ובמקרים מסוימים צ'קים נטו להתגלגל אל גורמים מפוקפקים שונים.

  תקנות חדשות לגבי הסבת שיקים

  ניכיון שיקים הוא שירות שעשוי ממש להציל אנשים, אך כמובן שתמיד יהיו אנשים אשר ינצלו לרעה את אופי השירות. נדמה כי בכל תחום, תמיד יהיו אנשי עסקים לגיטימיים וגורמים מפוקפקים שונים. בכדי להימנע מכל מיני מצבי ביש, המדינה קבעה כי החל משנת 2019, שיק פתוח אשר אינו נושא את המילים "למוטב בלבד", אכן ניתן להעברה אל צד ג' כלשהוא (גם אפשר לבצע ניכיון שיקים עם צ'יק מסוג זה).

  החל משנת 2019, אם אתם מעוניינים לגלגל צ'קים, אתם תצטרכו לציין מספר דברים על הצ'ק עצמו, כמו למשל ת"ז ושם מקבל הצ'ק. באופן זה, המדינה מנסה למנוע גלגול צ'קים שאינם נרשמים בספרי ההכנסה. למעשה, אם תרצו לבצע הסבה של צ'ק (גלגול צ'קים), תוכלו לעשות זאת רק פעם אחת. מעוניינים להימנע מכך? תוכלו לבקש מכותב הצ'ק שלכם לא לציין את המילים "למוטב-בלבד".

  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן