צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  אילוסטרצית הונאות אשראי - מיכמן

  הונאות אשראי – איך להיזהר וממה להימנע?

  כרטיס אשראי כבר מזמן הפך לאמצעי התשלום המרכזי של רוב בתי העסק, באמצעותו אנחנו יכולים לחלק עסקאות בתשלומים, ולקבל פתרונות אשראי עסקיים כמו הלוואות גישור וכו'. אך עם זאת, לכרטיסי האשראי יש גם צד אפל – הונאות האשראי, ועם הזמן טכניקות הגניבה משתכללות והופכות אכזריות יותר. אז איך נזהרים מהונאות? כל הפרטים במאמר – המשיכו לקרוא!

  סוגי הונאות בכרטיסי אשראי

  גניבה פיזית של כרטיסי אשראי מלקוחות, זיוף כרטיסים והעתקת פס מגנטי, פריצת האקרים למאגר מידע של בית העסק – האקרים יכולים להגיע למידע פיננסי של עשות אלפי כרטיסי אשראי. כמו כן, ניתן לבצע הונאת אשראי גם באמצעות שימוש במספר כרטיס שהושג במרמה מבית העסק באמצעות הזמנות טלפוניות או אינטרנטיות.

  איך מתגוננים מהונאות אשראי?

  כאמור, רוב התשלומים שעסקים מבצעים הם באמצעות כרטיס אשראי – לפני 25 השימוש בכרטיסי אשראי היה זניח, וכמעט לא מורגש במשק, אך בשנים האחרונות כללי המשחק השתנו. בישראל בכל שנה ישנן הונאות אשראי בהיקף של מאות מיליוני שקלים. מסיבה זו, חשוב שתהיו זהירים יותר ברכישות שלכם – החל משימוש בכרטיס לרכישות באינטרנט, ודרך הזמנה טלפונית.

  טיפים להתגוננות מהונאות

  • חשוב לא למסור קוד זיהוי שנשלח אליכם מחברות האשראי, גם לא לאדם שטוען שהוא נציג של חברת האשראי או של הבנק. הקוד נועד בכדי להגן עליכם, כדי שאתם בעצמכם תמלאו אותו באופן דיסקרטי באתר, הוא לא אמור להיות חשוף לאף אדם אחר חוץ מכם.
  • מכשיר הטלפון שלכם לא מאפשר לכם להוציא קבלה? מדובר בסימן מבשר רעות. ייתכן שהתבצעה הונאת אשראי, וגנב קיבל לידיו את האפשרות לשלוט במספר הטלפון שלכם. אם נתקלם במצב כזה, כדאי להתקשר באופן מידי עם חברת האשראי לדווח על חשד להונאה.
  • במידה וקיבלתם לינק חשוד, ואתם בוחרים להיכנס אליו כדאי שתכנסו דרך "גלישה בסתר" ולא דרך מנוע החיפוש הרגיל שלכם. כך תוודאו שלא מדובר בקישור זדוני שיכול לחשוף את הפרטים שלכם בפני האקרים.
  • אל תשמרו את הקוד הסודי שלכם במקום שמישהו יוכל למצוא, ואל תמסרו אותו לאף אחד. למעשה, עדיף לזכור אותו בעל פה מאשר שהוא יהיה רשום באופן גלוי במקום כלשהו.
   מקרים נפוצים של הונאות אשראי של בתי עסק

  רק לאחרונה חברת הביטוח "שירביט" נפלה קורבן להונאת אשראי, מידע פיננסי רב של אלפי לקוחות החברה נחשף על ידי האקרים שדרשו כופר מהחברה להשבת הנתונים. כמו כן, לאחרונה גם תאגיד המזון המהיר הגדול בעולם "מקדונלדס" סבל ממתקפת סייבר בסניפי דרום קוריאה וטייוואן – מאגר המידע של החברה נפרץ והאקרים חשפו מידע על לקוחות ועובדי החברה.
  בשורה התחתונה, בתי עסק צריכים לנקוט במשנה זהירות מוגבר כאשר הם עושים שימוש בכרטיסי האשראי של החברה, או בנתונים של לקוחות – אף עסק לא היה רוצה ליפול במתקפת סייבר שתשבש את פעילותו ואת אמונו מול הלקוחות.

  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן