צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  הלוואה לצורכי תשלום חובות מיסים

  האם ניתן לקחת הלוואה לעסק לצורכי תשלומי חובות מיסים?

  בני אדם, או לפחות הרוב המכריע, לא אוהבים לשלם מיסים. גם בעלי עסקים, שמבינים שמיסים גבוהים מעידים על הכנסות גבוהות, כך שמן הסתם מדובר במצב חיובי מבחינתם, היו שמחים לא למלא את דוחות המע"מ ואת הדוחות השנתיים למס הכנסה. אבל כמובן שאין באמת אפשרות בחירה וכולנו נדרשים להעביר חלק מהרווחים למדינה, בתקווה שהיא תנצל אותם בתבונה.

  כשעסק נקלע למצב שבו תזרים המזומנים מקשה עליו לשלם את מיסי החובה, אחת האופציות היא לקיחת הלוואה. השאלה היא האם זו האפשרות היחידה, ומה העלות שלה. בעמוד זה תמצאו תשובות לשאלות החשובות הנ"ל, וגם המלצות להתנהלות נכונה בסוגיה רגישה זו.

  למה נדרשת הלוואה לצורך תשלום המיסים?

  לכאורה עסק שנדרש לשלם סכומים משמעותיים לרשויות המס הוא עסק במצב מצוין, שכן כאמור חבות מס גבוהה היא אינדיקציה להכנסות נאות. יחד עם זאת צריך לקחת בחשבון את פערי הזמן בין מועד קבלת התשלומים עבור העסקאות השונות לבין למשל המועד שבו משלמים למס הכנסה את המס בגין אותם תשלומים (גם כשיש מקדמות שוטפות) – כך שייתכן מצב שבו בנקודת הזמן הספציפית שבו מגיעה השומה, בחשבון הבנק של העסק אין כיסוי מספיק.

  מצב אחר הוא כשיש צורך סכום גבוה למכס כדי לשחרר חומרי גלם או ציוד שרק בעתיד יניבו הכנסות. בכל מקרה ההמלצה החד משמעית היא להתנהל על-פי החוקים, ולא לבצע עבירות מס – כולל לא כאלה שמוגדרות כטכניות. אם ישנו ספק כלשהו, המדיניות הנכונה היא להתייעץ עם עורך דין לענייני מיסים כדי לקבל תשובה מוסמכת לגבי מה מותר ומה אסור.

  עלות הלוואות לעסק

  באופן טבעי ניתן כמובן לקחת הלוואה לצורך תשלום מיסים, כל עוד יש מי שמוכן לתת אותה. בהקשר זה חשוב להדגיש שהעלות של ההלוואה עלולה להיות גבוהה. למעשה להלוואה שכזו יש שתי עלויות: ראשית, הסכום שהעסק יצטרך להחזיר עלול להיות גבוה במידה משמעותית ביחס לסכום שהוא מקבל, ושנית, כשההלוואה ניתנת ע"י הבנק בחלק מהמקרים היא על חשבון מסגרת האשראי. במצב כזה ייתכן קושי לממן את הפעילות השוטפת, ולכן התפקוד של העסק עלול להיפגע.

  אפשרויות מימון נוספות

  בעידן הנוכחי ישנם פתרונות מימון נוספים, כך שלקיחת הלוואה היא לא האופציה האפשרית היחידה. אפשרות נוספת שכדאי לשקול היא ניכיון שיקים.

  מהות פעולה זו היא המרת שיקים שמועד פירעונם עדיין לא הגיע בכסף מזומן. ישנן חברות מימון חוץ בנקאיות שמתמחות באופן ספציפי במתן שירות זה, ובזכות הניסיון והבקיאות הן יכולות להציע תנאים משתלמים במיוחד. העלות נגזרת ממועד הפירעון של כל שיק, מגובה הסכום ומפרמטרים נוספים. ניכיון שיקים לא מכרסם במסגרת האשראי השוטף, ועוד יתרון הוא שניתן לקבל את התמורה באופן מידי. עבור עסק שיש ברשותו שיקים דחויים רבים זהו פתרון שעשוי להתגלות ככדאי ביותר.

  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן