צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  אשראי חוץ בנקאי

  אשראי חוץ בנקאי – איך זה עובד ומה היתרונות לעסקים?

  עד לפני שנים לא רבות, רמת התחרותיות בשוק האשראי בארץ הייתה נמוכה מאוד. חברות האשראי היו שייכות לבנקים הגדולים – בנק הפועלים למשל שלט בישראכרט ולאומי קארד הייתה שייכת לבנק לאומי – ומעבר להן רק מעט מאוד חברות הורשו לספק גם כן אשראי לעסקים (או למשקי בית). עסק שנזקק לסכום כסף כזה או אחר, לכל מטרה שהיא, נאלץ לשלם מחיר גבוה עבור האשראי שקיבל, ובמקרים רבים הבנקים בכלל לא הסכימו להלוות לו כסף.

  באופן טבעי, התוצאה הייתה חסם משמעותי בפני פעילות עסקית. קשיי המימון יצרו מצב שבו יזמים רבים לא היו מסוגלים לממש תוכניות עסקיות, כולל כאלה בעלות סיכויי הצלחה גבוהים – נזק לא רק לכל יזם או לכל בעל עסק אלא גם למשק כולו.

  על-מנת לתקן את העיוות הנ"ל, הקימו בנק ישראל ומשרד האוצר ועדה ייעודית לנושא זה – הוועדה להגברת התחרות בשירותים הבנקאיים והפיננסיים הנפוצים. בראש הוועדה עמד מי שמילא קודם לכן את תפקיד הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום. המלצות ועדת שטרום הפכו לחוק מחייב בינואר 2017, לאחר ש-66 ח"כים הצביעו בעד הצעת חוק רלוונטית ואף אחד לא התנגד.

  היתרונות המשמעותיים של האשראי החוץ בנקאי

  אשראי חוץ בנקאי – על צורותיו השונות (פירוט בפסקה הבאה) – מקנה לעסקים מספר יתרונות משמעותיים.

  קודם כל, הכסף נכנס לחשבון הבנק של העסק במהירות. כמעט תמיד חברות חוץ בנקאיות מתנהלות ביעילות גבוהה, ולכן יכולות להבטיח – ולקיים – אישור מהיר של כל בקשה. במציאות דינמית מאוד, כשההבדל בין מימוש הזדמנות מתגמלת לבין פספוס שלה יכול להיות גם עניין של שעות בודדות ואפילו דקות, למהירות יש כמובן ערך קריטי.

  יתרון שני הוא הסיכוי הגבוה יותר לקבל תשובה חיובית. ככל שהתחרות עזה יותר, כך גם משתפרים התנאים שבהם ניתן האשראי החוץ בנקאי, לרבות ריבית נמוכה יותר ותנאי החזר גמישים ונוחים במיוחד.

  יתרון משמעותי נוסף הוא שהלוואה חוץ בנקאית לא מכבידה על מסגרת האשראי הרגיל בבנק, ולכן היא לא תפגע ביכולת להמשיך לנצל את אותה מסגרת לטובת ההתנהלות השוטפת של העסק.

  הסוגים השונים של האשראי החוץ בנקאי

  אופציה אחת של אשראי חוץ בנקאי היא הלוואה. ליתר דיוק, סוגי הלוואות שונים – בולט, בלון, גרייס ועוד. עוד אופציה היא ניכיון צ'קים – שירות שבו העסק מעביר לידי החברה צ'קים שמועד פירעונם טרם הגיע ובתמורה מקבל את הסכום שרשום עליהם (בניכוי עמלה, כמובן). סוג נוסף הוא אשראי ייעודי למימון ייבוא מחו"ל.

  חברת מימון חוץ בנקאית מנוסה תדע להתאים לכל לקוח את הפתרון המשתלם ביותר עבורו, וזאת מתוך הבנה שלקוח שבע רצון הוא נכס יקר ערך – גם לטובת התקשרויות עתידיות איתו וגם מפני שהוא ימליץ עליה בלב שלם. דגש חשוב נוסף הוא לוודא שהחברה פועלת תחת רישיון של משרד האוצר.

  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן