צור קשר


  טלפון: 03-9015606
  office@michman.co.il

  מגדלי ב.ס.ר 3 (קומה 29)
  בני-ברק, ישראל 5126237

  ניהול תזרים מזומנים - מיכמן

  איך לייצב את תזרים המזומנים של העסק?

  ניהול תזרים מזומנים הוא אחד מהגורמים החשובים ביותר בניהול עסק – הוא הבסיס להצלחה או לכישלון העסקי שלכם. התזרים הוא למעשה סכום המזומנים שנכנסים אל קופת העסק שלכם, וממנו החוצה במהלך פרק זמן מוגדר. המזומן הוא בעצם הדלק של העסק שלכם ולכן חשוב לנהל אותו על הצד הטוב ביותר. אז איך מנהלים תזרים מזומנים בצורה הנכונה ביותר? כל הפרטים במאמר! המשיכו לקרוא.

  החשיבות של תזרים המזומנים עבור העסק שלכם

  כאמור, ניהול כושל של תזרים מזומנים עלול לגרום לקריסה טוטאלית של העסק שלכם – לכן חשוב מאוד לנהל אותו בצורה חכמה ומקצועית. רווחים חשבונאיים הם לא חלק מהתזרים – חשוב לציין שגם עסקים שנחשבים לרווחיים יכולים להתמוטט במידה ולא יציגו תזרים מזומנים חיובי לאורך זמן. הפקת חשבוניות ורישום ההכנסות של העסק אכן משפיעים על הרווח, אולם אין להם משמעות בכל הקשור לתזרים המזומנים.
  גביית המזומן בפועל היא זו שמשפיעה על התזרים, ובדרך כלל קיים פער בין מועד המכירה למועד הגבייה במסגרת חיובי האשראי של הלקוחות. כמו כן, במקרים בהם לקוח מסוים נמצא במצב של חדלות פירעון, הכסף שהוא שילם בכרטיס האשראי לעולם לא יהפוך לכסף מזומן – לכן רווחים חשבונאיים לא נחשבים כחלק מהתזרים.

  איך להפוך את תזרים המזומנים לחיובי?

  כדי לאזן את תזרים המזומנים ולהפוך אותו לחיובי תצטרכו לנהל את התזרים ביעילות ועל בסיס יומיומי, ובכך תוכלו להקטין משמעותית את הסיכוי להיקלע למשבר בעסק שלכם. בשביל לקיים שגרת מעכב שוטפת על התזרים הכינו מיפוי מקיף של מצב התזרים, והכינו תחזית לתזרים המזומנים העתידי לפי הנתונים הקיימם בידכם. הכינו תחזית המתאימה לתקופה של חצי שנה עד שנה, ותחלקו לפי תקופה של שבועות.

  בנוסף, חשוב לטפל במהירות בכל חריגה שיש בחשבון, כדי שלא תקלעו לקנסות. כאמור, ניהול נכון של תזרים המזומנים ישפר משמעותית את יעילות העסק, ואת האיתנות הפיננסית שלו – ובנוסף, זה ישרה עליכם שקט נפשי, ואף יצמצם את צריכת האשראי הבנקאי ויחסוך עבורכם הוצאות ניהול יקרות.
  כמו כן, מאוד חשוב להיות בבקרה על התזרים – ערכו השוואה שוטפת בין תזרים המזומנים העתידי, לבין תזרים המזומנים הקיים בפועל. חשוב שתכירו בכל סטייה או חריגה מהתחזית, וכמובן שנתחו את הסיבה לגורמים. המעקב השוטף נועד כדי לזהות בעיות תזרימיות לפני שהן יגרמו לקריסתו של העסק. במקרים רבים על ידי נקיטת צעדים פשוטים ושגרתיים תוכלו לעצור דפוסי התנהגות לא נכונים, וכן למנוע משבר.

  איך תשפרו את ההתנהלות העסקית שלכם?

  ראשית, אסור לעצום עיניים – חייב להיות במודעות מלאה למצב הפיננסי שלכם, וזאת במטרה לשפר את מצבכם ולהפחית את עליות המימון. הכנו לכם 3 טיפים שיסייעו לכם לשפר את תזרים המזומנים:
  • קצרו את תקופת האשראי שאתם מעניקים ללקוחות – במצב בו העסק סובל מלחץ תזרימי, חשוב לבצע שינויים בתהליך הדרגתי. תוכלו לקצר את אשראי הלקוחות משוטף +60 לאשראי של שוטף +30, כך תוכלו לקבל באופן מהיר יותר את כספכם ולשפר את תזרים קופת המזומנים של העסק. כמו כן, הציעו מראש ללקוחות חדשים את האופציה של שוטף +30, ביחס ללקוחות חדשים אתם עלולים להיתקל בהתנגדות, אך זכרו שלא עולה כסף לנסות.
  • הציעו ללקוחות הנחה בתשלום – באופן זה תקלו על הלקוחות, והם יוכלו להעביר לכם את כספם מוקדם מהרגיל. האופציה הזו נכונה לטווח הקצר בלבד, אך בטווח הארוך היא עלולה לפגום ברווחיות, לכן כדאי להציע הנחה במקרים דחופים.
  ניכיון שקים מסחריים – קבלת מזומן לעומת שיקים דחויים בתמורה לריבית הניכיון תסיעי לכם לשפר את תזרים המזומנים באופן של הקבלת התקבולים.

  Call Now Button
  Open chat
  אנחנו זמינים בוואטסאפ
  דילוג לתוכן